maxvaz107
maxvaz107 maxvaz107
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

we can buy 32 ounces of lemonade for $6.08 How much does it cost per ounce.

Respuesta :

AlexHiar
AlexHiar AlexHiar
  • 02-02-2022

Answer: $0.19

Step-by-step explanation: divide 32 by $6.08

Answer Link

Otras preguntas

Why must the sperm and egg undergo meiosis? so that the offspring will have 1/2 the chromosomes so that the offspring will have the correct number of chromosom
this is a simple trig problem please provide an explanation ty
Please answer the two questions picture is provided
Solve for an angle in right triangles.
What are the two ways cross pollination can occur?
Explain two reasons why some in the North began to see slavery as immoral. 15 POINTS PLEASE HELP
The total power input to the solar cell is 2.4W when the efficiency is 0.20. Calculate the useful power output of the solar cell using the following equation:
Identify the reaction type shown and describe the clues that were used to identify it. NH4NO3 ? N2O + 2H2O
baby sea turtles hatch underground automatically did upward towards the sky and skirts what is the waves this is an example of _______behavior
When he signed up with the game site, Ming got 200 points. Ming earns 20 more points for each hour that he plays. How many hours does Ming have to play to get