switchninja381 switchninja381
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Sara bought a pack of 6 waters. It cost 3.96. How much did each water cost?

Respuesta :

janeforr06 janeforr06
  • 01-02-2022
66 cents each I have to add more characters so ignore this part
Answer Link

Otras preguntas

make the sentence using bring up ​
口 4 <-8 口 || < |-8| |||> 1 口 5 - |||| 口 |-2|=||
The arithmetic mean (average) of four numbers is 85. If the largest of these numbers is 97, find the mean of the remaining three numbers.
the subject of the formula below is y. y=x-5 rearrange the formula to make x the subject
The Xu Corporation uses a periodic inventory system. The company has a beginning inventory of 650 units at $9 each on January 1. Xu purchases 900 units at $8 ea
Question 1a. Name each of the laboratory equipment labelled V to Z. (5 marks)b. Mention one use of each of the laboratory equipmentidentified in question 'a' ab
Please help me ASAP!
Let X have a binomial distribution with parametersn = 25and p. Calculate each of the following probabilities using the normal approximation (with the continuity
which of the following terms refers to the amount of thermal energy need to change 1 kg of a substance from a liquid to a gas at its boiling point
Which triangle has 3 reflectional symmetries?​