channelesparza
channelesparza channelesparza
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

A box of 24 spiral notebooks cost $3.60. What
s the cost of 1 notebook?

Respuesta :

liliannamiron
liliannamiron liliannamiron
  • 04-01-2022
0.15 cents just divide 3.60 by 24 hope this helps !
Answer Link
kennymashaney kennymashaney
  • 04-01-2022

Answer:

15 Cents each

Step-by-step explanation:

3.60 Divided by 24

Answer Link

Otras preguntas

Find f(g(3). f(x)=2x-5 g(x)=1+x^2
who was the two exporers who tried to find a passage to the east by sailing around south america
The circumcenter of a triangel is the point equidistant from the vertices of the triangel. True or false
What is the definition of erosion
Why is it important to protect Earth water, land, and air resource?​
Can anybody check my answer? ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
What do all ions have in common in terms of their electrical structure?????
What is the sum of (w-3) and (2w+2)
What is the difference between relative poverty and absolute poverty
Which graph represent the equation y=-2