7thgradelol
7thgradelol 7thgradelol
  • 04-01-2022
  • English
contestada

Hello, can someone please help answer all of these? I need to do laundry lol. cx (giving brainliest!)

Hello can someone please help answer all of these I need to do laundry lol cx giving brainliest class=

Respuesta :

avacadoricardo37 avacadoricardo37
  • 04-01-2022

Answer:

1. Person vs. Person

2. Person vs self

3. Person vs Nature

4. Person vs Society (I think)

5. Person vs self

6. Person vs Society

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

State whether the following is an example of inductive reasoning or deductive reasoning You have a summer job as a mechanic’s helper. The mechanic asks you loos
solove. draw and lable a tape diagram to subtract tens. write the new number sentence.a. 23 - 9 = 24 - 10 =
Tickets to a play cost $5 for adults and $2 for children. If 1,750 tickets were sold for a total of $7,100, how many children’s tickets were sold? Can someone e
Concorde could travel 1 mile every 3 seconds.How many miles per hour (mph) is that?
The density of ice is 0.92 g/cm3. An ice sculptor orders a one cubic meter block of ice. What is the mass of the block? Hint: 1 m3 = 1,000,000 cm3. Give your an
Evaporation: Evaporation is the process where a _________ changes into a _________.
1.Which sentence contains an adjective clause?    A. Pizza, which many people love, can also be nutritious.  B.Thin-crust pizza with low-fat cheese has fewer ca
How do you divide. Please help I can't remember.
7kg of soybean oil which costs $4/kg was combined with 14kg of canola which costs $1/kg. Find the cost per kg of mixture.
2+3=8, 3+7=27, 4+5=32, 5+8=60, 6+7=72, 7+8=???????? SOLVE IT IF YOU CAN