jalmanza4447 jalmanza4447
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

If 25% were spent on spencils how much money was spent?

Respuesta :

fb231593
fb231593 fb231593
  • 04-01-2022

Answer:

It depends

Step-by-step explanation:

Depending on the total amount spent overall, you can multiply the total spent by .25

Answer Link
kamm9k kamm9k
  • 04-01-2022
Depending on the price, you can multiply by 25%
Answer Link

Otras preguntas

How are lysosomes and vacuoles the same? How are they different?
{19, 5, 24, 29, 6, 34, 35} The numbers shown above belong to which of the following sets of numbers? I. Rational Numbers II. Natural Numbers III. Whole Numbers
A 2-pint bottle of maple syrup costs $34.04. What is the price per cup?
8t+3r-7t-9r help plz gelp
Please help!!!!!! 3x + 3y = 10 -9 - 9 = -30 What is the solution of the following system?
how many nanoseconds are in one hour?
PLEASE HELP VERY IMPORTANT !!!!!!! 10. June's father is 6 times as old as June. The sum of their ages is no less than 77. What is the youngest age June can be
Find the value of f(x), when x=4
Mary bought 12 season passes for a total of $377. Adult season passes cost $26 and a child season pass costs $21. How many child tickets did she buy?
John walks to school in the morning and then walks home for lunch. The school is 1000 meters directly north of his house. After lunch, he goes back to the schoo