needhelponwork
needhelponwork
04-01-2022
Mathematics
contestada
Need help with b) and c).
Respuesta :
mohammedsissa1999
mohammedsissa1999
04-01-2022
Step-by-step explanation:
answer explained in the photo i attached
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 58+ )
Otras preguntas
For each point on the unit circle select the angle that corresponds to it.
Ursula earns $50 per week working at McDonalds, write an expression for how much she will earn in a weeks.
all you need is in the photo please answer fast because this is homework and is done in 1:40pm
Draw the graph of the inequality: y>4x+3 You can refer to Participation Activities 11 and 12 in the Reading and Participation section Graphing Linear Inequal
Side PV measures 35 meters. Find the value of VT rounded to thenearest tenth if necessary.
suppose each cube in this right rectangular prism is a 1/2-in unit cube
Andrea, Ben, Christine, and Doug all live on the same street as their school. The street runs from east to west.Andrea lives 5 1/2 blocks to the west of school.
Deandre paid $10.47 for a 6.08-kg bag of dog food. A few weeks later, he paid $13.88 for a 7.48-kg bag at a different store. Find the unit price for each bag. T
26. Find the area of the figure to the nearest tenth,165°7 inA. 13.5 in.B. 7.1 in 2C. 84.8 in 2D. 42.4 in?
Using the side lengths how do I determine what type of triangle would be created, if any?