jennylynn0731 jennylynn0731
  • 02-01-2022
  • Mathematics
contestada

The cost for a pack of 25 pens is4 .75
Find the unit price in dollars per pen.
If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

hypelearner
hypelearner hypelearner
  • 02-01-2022

Answer:

0.20

Step-by-step explanation:

4.75 divide by 25 = 0.19

then 0.19 rounds to 0.20

Answer Link

Otras preguntas

What does HE stand for
When you see water sticking to glass this is mainly due to.
can someone tell me the answer
Using what we have learned about the expressions having to do with sports and the verb “faire” create 10 sentences talking about what people do or engage in pla
4 2/3 divided by 1 1/9
Which sport shows the greatest variability in players’ heights? which sport shows the least variability?
Lillie and Adam are simplifying the expression 643 Whose reasoning is correct?
write a letter to a closed friend tell her why you want to be a actor in future in not more than 450 worlds​
Let T be the set of things found in a toy store, and V be the set of things that cost more than $50. Select the words from the drop-down menus to correctly comp
George Wilson owns a garage. O True O False