aspencer6940 aspencer6940
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

3 pounds of peanuts for $7. 50. How much is the cost per pound?.

Respuesta :

ali14446x ali14446x
  • 01-12-2021
It’s 1.333333333333333 per pound

7,50 divided by three
Answer Link

Otras preguntas

What are some of the changes in the way people live in the United States now compared to a hundred years ago
What was the purpose of equestrian portraits in history?
four times y to the fourth power
what is the value of 8 in 826140
Adam is scuba diving. he descends 5 feet below sea level. he descends the same distance 4 more times. what is adam's final elevation?
is 8.33333333 a rational or irrational number
The minimum value of 2x 1 is 13.... How is this written in a algebraic expression?
What does the term "white mans burden" refer to
convert 27/20 to a decimal
0.727272 as a fraction