jtuchanf0001
jtuchanf0001 jtuchanf0001
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

At the produce store you can buy 5 bags of bananas for $23.15 . How much would it cost if you were to buy 6 bags?

Respuesta :

wy9cxmaun7 wy9cxmaun7
  • 01-12-2021

Answer: $26.16

Step-by-step explanation:

23.15 / 5 = 4.63

4.63 x 6 = $26.16

Answer Link

Otras preguntas

HELP ASAP!!!!!!! Most early reptile species are: extinct still alive today similar looking to crocodiles none of the above
Is a linear, a quadratic, or an exponential model a better fit to the data set? a) linear b) quadratic c) exponential
What is the exact volume of the cone? H=16 r=5
What is the answer to this and why?
What is a example of one natural source of radioactivity
Carly bought a new house for $125,000. The value of the house appreciates approximately 3.5% each year. What will be the value of the house after 10 years?​
Complete the square to the problem X^2+6x-16=0
What is 10 yd x 3 yd=
Which of these endings will not create parallel structure for the following sentence stem? He was tall, quiet, and A: very mysterious. B: somewhat handsome. C:
Which is the best description of the plot structure of The Importance of Being Earnest? A. chronological order B. inclusion of several subplots C. frequent u