EastQuestions EastQuestions
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

Mr. Seidel filled up his 14 gallon gas tank for 29.26. What was the price per gallon?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 05-01-2017
It would be $2.09 if you are dividing
Answer Link
CarlyS
CarlyS CarlyS
  • 05-01-2017
$29.26 divided by 14= $2.09
Answer Link

Otras preguntas

A scale drawing of a square has a side length of 2 inches. The drawing has a scale of 1 in. : 9 mi. Find the actual perimeter and area of the square.
Read the excerpt from the article "Opinion: Bicultural Identity is Something to Be Embraced." Patel explains that when her peers asked her questions related to
Washington Monument in Baltimore Georgian Colonial Gothic Greek Roman Spanish Colonial
A 16-cup container of laundry detergent costs $13.60. What is the price per quart?
Please explain. will give brainliest
PLEASE HELP! Was big government reduced in 2005?
whos kylie jenner WRONG ANSWERS ONLY!!! run it up
Prepare a statement of cash flows, using the indirect method of presenting cash flows from operating activities. Refer to the Labels and Amount Descriptions lis
Argentina is considering constructing a bridge across the Rio de la Plata to connect its northern coast to the southern coast of Uruguay. If this bridge is cons
Jenelle draws one card from a standard deck of 52 cards. Determine the probability of drawing either a jack or a queen? Write your answer as a reduced fraction.