catvalentine007 catvalentine007
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 cartons of fresh cream is $7.96. What is the cost of 14 such cartons?
$15.99
$21.96
$24.56
$27.86

Respuesta :

fencingparry4
fencingparry4 fencingparry4
  • 04-01-2017
7.96/4=1.99
1.99*14= 27.86 Monies
Answer Link
RosePetals1 RosePetals1
  • 04-01-2017
The answer is $27.86. Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

The parasympathetic division of the autonomic nervous system A. is associated with "fight or flight." B. opposes the effects of the sympathetic division.
A person sold 100 shares of a stock at a loss of 40%. If the selling price for the 100 shares was $3,000, which of the following comes closest to what was paid
The temperature decreased 3 degrees per hour from 9pm to 2am. Write and evaluate an expression to represent the overall change in temperature
What is similar to Triangle JKL
Which statements describe a parallelogram that must be a square? Select each correct answer.
Radium-226 undergoes alpha emission. the resulting nuclide then undergoes beta emission. what is the resulting nuclide after both subsequent emissions?
Jackie ordered a set of wood and metal clothes pins. Of the 276 pins, 172 were wood. What percentage of the clothes pins were metal? Round to the nearest hundre
Please help me on this question
In the rhombus m<1=3y-12 find the value of y please answer need answer ASAP
Find the value of x please answer need answers ASAP