yylove880
yylove880 yylove880
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

At the market, grapes cost $0.85 per pound. Clarissa buys grapes and pays a total of $2.55. How many pounds of grapes does she buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2017
2.55/.85=255/85=51/17=3

The answer is 3
Answer Link
Nicklebron2003
Nicklebron2003 Nicklebron2003
  • 04-01-2017
The awesome of this question is 3
Answer Link

Otras preguntas

what is one explanation for the wealth and poverty found in Mexico city
what time does shabbat start in ny
which term best identifies a muscle cell?
siblings have similar traits because they inherit those traits from a common ancestor. how is this similar to some evidence for evolution?
± √2 write the quadratic eaquation with the given roots.
Is my answer correct? Even if it is tell me so. If it is not, explain the correct answer to me..
does a plant grow faster in light or dark
classify each phrase as applying to the lytic cycle, the lysogenic cycle, or both types of reproductive cycles of phages.
type of plum crossword clue
three human skeletons in a single grave were recovered at