johnathan32
johnathan32 johnathan32
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

A lotion is made from an oil blend costing $1.50 per ounce and glycerin costing $1.00 per ounce. Four ounces of lotion costs $5.50

Respuesta :

Wize
Wize Wize
  • 04-01-2017
assuming there is no question and this sounds like a true or false ill say false four ounces @2.50 an ounce will = 10 bucks
Answer Link

Otras preguntas

Factor 3/4 out of 3/4z + 6
Sheri has no trouble falling asleep, but she has difficulty remaining asleep. sheri is suffering from
Explaining how crime rates are related to where people live will probably require which type of theory?
A striated muscle controls movement of the body in relation to the environment. a. True b. False
Difference between leader and manager
how do i sketch the graph of each function?
Summerize the key events of the french and indian war. I just need two at most 3 sentences please help
Kristin jogs around a park that has a perimeter of 12 mile. kristin jogged around the park 4 times in 50 minutes. what is the unit rate of kristin's speed?
If the distinct keyword is not included in the avg function, the ____ keyword will be assumed.
Most grand theories of personality focus on the _____ level of analysis. group and individual differences human nature individual uniqueness idiographic