Seudónimo Seudónimo
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

Rosario paid $2.50 for 3 pounds of apples. Select all of the rates that are equivalent to the rate Rosario paid.

A.$0.90 for 1 pounds
B.$4.50 for 5 pounds
C.$7.50 for 9 pounds
D.$9.60 for 11 pounds
E.$10.00 for 12 pounds

Respuesta :

anroehl
anroehl anroehl
  • 04-01-2017
A., B., and possibly D. Depends on the teacher.
Answer Link

Otras preguntas

There is two gerbils in my bathroom (correct the sentences)​
If Evan does a job in 168 hours and with the help of Emma they can do it together in 56 hours, how long would it take Emma to do it alone?
explain how bacteria cam develop resistance to an antibiotic?
how can we convert plastic garbage energy into electric energy​
Given h(x) = 3x² - 6x +4, find h( - 6). .... h( - 6) =
Why it is important to exercise your body​
I don’t get it this ain’t make no sense
Value of g increases with the (a) increase in mass of the body (b) increase in altitude (c) decrease in altitude (d) none of the above
I need help ASAP!!!PLEASE EXPLAIN HOW TO SOLVE THE PROBLEM
Question 21: I expect you to find your money somewhere in your bedroom. => I expect