Cheetos339
Cheetos339 Cheetos339
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

The corner store sells a super-size granola bar for $4. How much do eleven super-size granola bars cost?

Respuesta :

shelbym9305
shelbym9305 shelbym9305
  • 03-11-2021

Answer:

44 dollars

Step-by-step explanation:

if one super-size gronola bar costs $4

Then 11 x 4 = 44

Answer Link
Thatcrackbaby
Thatcrackbaby Thatcrackbaby
  • 03-11-2021
Eleven super size bars costs $44.
Answer Link

Otras preguntas

What part of the microscope is the letter k?
what effect do your current age and state in life have on your levels of self-awareness?
Mr. Cantu is selling snow cone. Use 216.2 ounces of ice to make 47 snowcones. If you use an equal amount of ice in each one, how many ounces of ice are in each
Who painted the image above? a. Titian b. Correggio c. Giorgione please select the best answer from the choices provided a b c.
Doug is going to ride his bicycle 3{,}0003,0003, comma, 000 miles across the United States, from coast to coast. He wants to choose the route that will give him
Which of the following is a bullet type in the <ul> tag? (a) Disc (b) Circle (c) Square (d) All of these ​
A list of various events within the rock cycle are shown below. 1. Sediments are compressed and cemented together, forming sedimentary rock. 2. The sedimentary
12) Given the t-chart below,determine if the number of cost of rides is proportional to the number of rides. Explain why or why not the t-chart represents a pro
What’s the greatest hundred you can multiply by 17 to get close to but not go over 821
Translate: the sum of 4 and a number (x)