marsliu27
marsliu27 marsliu27
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

a 1 pound package of cheese for $7.49

Respuesta :

420aidennelson2005
420aidennelson2005 420aidennelson2005
  • 03-11-2021

Answer:

That's about 47 cents per ounce of cheese

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

identify the group of words. He will return. fragment sentence
Explain the significance of popular sovereignty to the constitution.
urmar has 5 dimes in his left pocket.He has 3 dimes in his right pocket. A dime is worth 10 cents How much money does Umar have? draw a bar diagram to help answ
how much significant figures does 147,320 have
Read the following excerpt and answer the question. Have we failed? I often think we have. Why does Wiesel believe this? Genocide and war continue across the
Blood, bone, and cartilage are examples of A. Three different tissue types found in the body B. Connective tissue C. Epithal tissue D. Organs of the body
Axel wants to replace the word observe in the last paragraph with the word that has a positive connotation which word should he choose? A) mark B) recognize C)c
find the gcf of 40 and 48
if a lawyer bills $350/hour, how much does he makes every second? how much does he make per year? assume he works 50 hours per week, 48 weeks per year.
Fill in the blank with the correct indirect object pronoun. Mis padres le dieron un carro nuevo a mi hermana. Ellos ____ lo dieron anoche.