beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 litters of paint for $60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

BrianneThomas BrianneThomas
  • 03-01-2017
2 1/2 liters of paint cost $60 so than 1 liter cost $24
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-01-2017
I hope this helps you
Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

What is the radius of a circle if it’s diameter is 5cm?
From which region of the country did the majority of Lincoln’s support come from?
Pronouns used as as subjects or subject complement are in the nominative case. True or false?!??
Systems such as smartphones, appliances, game controllers, cable set-top boxes and automobiles that contain small computers are called
What does this mean? "What you would do differently?"
In order to finance their trip to the new world, the pilgrims had to form a joint-stock company. a. True b. False
which pair shares the same function
choose the correct answer
Choose all that apply. What can we learn from technological advancements of the past? Not all inventions benefit humanity. Inventors think through all possibl
What are three reasons the Declaration of Independence was written?