beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 liters of paint for $ 60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-01-2017
It costs $24 per liter.
Answer Link
FastLearner
FastLearner FastLearner
  • 03-01-2017
It would be 24$ per liter
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following shows the true solution to the logarithmic equation solved below? log Subscript 2 Baseline (x) = log Subscript 2 Baseline (x 7) = 3. Log
What did you include in your response? Check all that apply. An acknowledgement of the other participant’s opinion my opinion on the topic examples to support m
Overall, the style of the passage is best described as conversational conversational digressive digressive cryptic cryptic lyrical lyrical intellectual
Reflect the shape A in the line x=1 What are the coordinates of the vertices of the image?
Why did the Green Knight not harm Gawain with the first two "feign" (or pretend) strikes with the ax? Why did he draw blood the third time?
Which position serves as the leader of the Senate in the Georgia General Assembly?
A single ruler of a city is called a what? A. Tyrant B. God C. King D. Mayor
Need Help! Given the drawing, what would the value of x need to be in order for it to be true that m || n ? ​
what was. the effect when The Romans attacked Hannibal’s home base in Africa
A real estate agent is working for a developer who claims that the average commute time to downtown is 20 minutes with a standard deviation of 7 minutes. Stepho