victoria880 victoria880
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

4. Jan bought donuts for $6.75. Each bagel cost
$0.75. How many bagels did she buy?

Respuesta :

princesspokemon987
princesspokemon987 princesspokemon987
  • 03-11-2021

Answer:

9 bagels

Step-by-step explanation:

Divide the price ($6.75) by the price of one bagel ($0.75) to get the amount of bagels Jan bought. (9)

Answer Link

Otras preguntas

Thismphoto shows a young worker during the great depression. How could this photo be used to appeal to readers emotionally if it were included in years of dust
At the beginning of the year, Sigma Company's balance sheet reported Total Assets of $366,000 and Total Liabilities of $28,300 and Total Paid-in capital of $113
Of the first 52 contestants, exactly 12 contestants win the game. How does the actual number of winners compare to the expected number of winners? What needs to
Look at the photo. A man sneezing. His spit is visible. What should be added to this photo to support the claim that people should cover their mouths when they
Write a summary about the advice given to people who are planning to go to Treetop World.
Point Z(-5, -6) was translated to Z'(-8, 4). Describe the direction and distance of the translation. Please hurry!​
The height of the great pyramid of Egypt, is 32 and the base is a square of side 29m. find the volume of the pyramid. A) 8970.67 B) 8330.66 C) 3083.67
a box is created from a sheet of cardboard 40in. on a side by cutting a square from each corner and folding up the sides. let x represent the lenght pf the side
Answer the question right for brainliest
how do we smell a gas​