yeseniacastanedacruz yeseniacastanedacruz
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

You have $3.90 and would like to buy some almonds. If a pound costs $8, how many ounces can you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2021

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The hometown team won the national championship. This led to wild celebrations all over the city. Correct the sentence
6y-5=11 what is y PLEASE HELP
what is the estimate of 92 times 68
What fighting methods did the colonists use against the British troops marching back to Boston from Concord?
What figure of speech is used in this line from Walt Whitman's poem "I Hear America Singing"? I hear America singing, the varied carols I hear
Simplify the expression. 4(6 – 3) a. 7 b. 12 c. 21 d. 24
Which state currently has the highest minimum wage? Washington Nevada California
0.327 rounded to the nearest hundredths
Hydrogen bonding is necessary for
Wearing this colour after Labour Day might get you a ticket from a fashion cop! A. Pale Pink B. White C. Lime Green D. Gray