rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

Use logical cquivalences or a truth table to show that (PVQ) R to (P R) A (Q R)
What is -3 7/8 x (-5 3/4)
plz help quick !!!!!!
NEED HELP ASAP PLEASE!
Over a 10 year period, there were a total of 246 unprovoked shark bites in Florida. Assuming that shark bites occur at the same rate all year and ignoring leap
How do I solve this? Solve y′=(y−5)(y+5) if y(2)=0? I used methods of separation and did a partial fraction integral and ended up with (ln(y+5)-ln(y-5))/10 = x
What is the proper scientific notation for 1234? O 1.234x103 O 0.1234x104 O 1.234x102 O 12.34x102
2) Which is the BEST description of how the categories of people of Cherokee Indian ancestry are listed? A) The categories are put in alphabetical order by e
Hallie and Jamar built a prototype bridge for a science competition. According to competition guidelines, their final design must hold at least 2 kilograms and
I will mark as the brainliest answer​