juli21774 juli21774
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

At Freddy's Ready Teddy Bear store, you can get 6 bears for $20. use a
proportion to determine how much it will cost for 9 bears

Respuesta :

FNasks
FNasks FNasks
  • 01-11-2021

Answer:it will cost 30 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

HELP ME WITH SPANISH PLEEEEEEEEAAAASSSEEEE!!!!!!!!!!!!!!!
Graph each of the following. Label the axis of symmetry and the vertex. y=2x^2-4x+1 y=2x^2+8x+6 Plz help!!!
In this situation, the president is acting as the- Chief diplomat Chief executive Chief legislator Chief citizen
Materials from a source text without property citing the source is an example of plagiarism -(drivers Ed).
help pleaseee thank you
2 Use comparatives to complete the following sentences. 1. estudiar / aprender / tan importante como
According to the text, what are the differences between the traditional form of slavery practiced in Africa and plantation slavery practiced in the Americas? Us
i need to know the power of 3
Metaphors for 12. The bear is 13. My mother is 14. The players are 15. They were
What was the reason for implementing the guillotine?