jaelynns5
jaelynns5 jaelynns5
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

A farm lets you pick 4 pints of raspberries for $12.00 How much dollars for 1 pint?


No websites pls

Respuesta :

25villanueva94
25villanueva94 25villanueva94
  • 01-10-2021

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

You know this because 12 divided by 4 is 3.

Answer Link

Otras preguntas

6 oraciones donde sustituyas el pronombre personal o dramática
Which of the following is a very of preventing fires at home
What does r =? 2.6(14.2r - 4.5) = 54.4
What is the natural boundary that separates the Coastal Plain and Piedmont regions? A: Fall line B: Savannah River C: Atlantic coastline D: Appalachian mountain
The _____ was issued in 1795 after the United States defeated native Americans in the battle of fallen timbers
How do neurons use neurotransmitters to communicate with each other and with the body?
How many electrons should be removed from an initially uncharged spherical conductor of radius 0.200 m to produce a potential of 5.50 kv at the surface?
Why is candy so angry with curley's wife, even after she's dead? is he being fair?
If the enthalpy change for the combustion 2.00 g of propane, c3h8, was determined to be −102.5 kj by calorimetry, what is the calculated enthalpy change for the
Rewrite 4 − 5 using the additive inverse and display the new expression on a number line. 4 + 5 A horizontal number line is shown with labels from 0 to 16. A