frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 99+ )
Otras preguntas
A school ordered a trapezoidal activity table as shown in the figure. Find the area of the table. (JUSTIFY)
Even though I’ve always been good at math, it’s not my favorite subject A. Fragment B. Run on C. Complete sentence
is acne a kind of skin damage
What is the value of 3ab + 5b - 6 when a = -1 and b = 3? 0 6 18 24
Can someone please help me with these questions
Round 42.3792814474 to the nearest whole number.
Why were nativists hostile to immigrants? A. They resented that labor unions were helping immigrants. B. They were concerned that immigrants were too Am
what does jumping scale mean
Twice x, plus 8, is the sum as -10
what is the 'role of uae helping the poor and needy one'?