justasking88 justasking88
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Sarah bought 3 pounds of grapes for $2.25. Dan bought 4 pounds of grapes for $3.00. Answers- y=3/4x. y=2x. y=3x. y=1/3x

Respuesta :

oakleyhaskell
oakleyhaskell oakleyhaskell
  • 01-09-2021
The answer is y=3/4x
Answer Link

Otras preguntas

Given that a rectangle has a length of 5/ 2 x + 10 with a width of 5/ 2 x + 5, which expression represents the area of the rectangle?
In each group of sentences or paragraphs below, place a check mark in front of the sentence or paragraph that correctly uses verb tenses. 1.___I picked up the c
Juan only paid $10 for his new letter. He got 25% discount what was the original price of the sweater?
A Taste of Korea Elizabeth Kibler 1Standing near the window, Joshua viewed the moving vans pull up next door. He couldn’t wait to meet his neighbors. Joshua sa
PLEASE HELP ASAP with questions 12 and 13
A company set-up a petty cash fund with $800. The disbursements are as follows: Office Supplies $300 Shipping 50 Postage 30 Delivery Expense $350 Answer the que
Find the Percent Change.TV was reduced from $300 to $200.​
Why do you think Conor wasn’t afraid of the monster?
Which is important in determining the characteristics of biomes latitude or longitude
which central idea does the following passage from the gettysburg address best support? That this nation, under God, shall have a new birth of freedom, and that