batesrhonda batesrhonda
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

if oranges cost 2$ and each and you buy 27 oranges how much do u neec to spend

Respuesta :

FruitNut
FruitNut FruitNut
  • 01-09-2021

Answer:

$54 Dollars

Step-by-step explanation:

just multiply 27 by 2 and you get $54

Answer Link
maliyahclays
maliyahclays maliyahclays
  • 01-09-2021
$54. 27 (the amount of oranges) multiplied by $2 (the price) is $54.
Answer Link

Otras preguntas

Please answer the question from the attachment.
The Compromise of 1850 did all of the following EXCEPT which one? A. It admitted California as a free state. B. It enacted a tougher fugitive slave law. C. It k
What is a differential equation
Factors that can effect prices could include advances in technology, changes in prices of raw materials or new government taxes. a. True b. False
Why passage is important to theme?
8. 1936 Rome-Berlin Axis - explain
When the government allows free enterprise but places some restrictions on the economy it is called a________. a. command economy c. wide open economy b. free m
which og the following represents an equation? a. 3x+13-5 b. 3+11=14 c. x+14 d. x/5-2
What is the BEST way for a person to determine if he or she is infected with an STI? a. wait until symptoms appear b. get tested at a clinic c. question your pa
The term colon is often used instead of A. small intestine. B. rectum. C. cecum. D. large intestine.