BaconArmy
BaconArmy
01-09-2021
Mathematics
contestada
Please help. Brainliest for the best answer.
Respuesta :
AlgebraicAardvark
AlgebraicAardvark
01-09-2021
To find the cost per day, you need to find the cost per razor and then divide that over the week that it lasts.
$6.30 / 10 razors = $0.63 per razor.
$0.63 / week = $0.63 / 7 days = $0.09 / day since 0.63/7 = 0.09
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 34+ )
Otras preguntas
3. En las siguientes oraciones encierra las palabras que contengan hiato e indique el hiato que tienen 1 Miguel viajó a un país europeo a estudiar una maestrí
10. The nickname given to the U.S. and Soviet Union for becoming the top two nations after WWII. "
The following information is available for Sage Hill Corporation for the year ended December 31, 2022. Beginning cash balance $43,000 Accounts payable decreas
The radius of a sphere is multiplied by . What effect does this have on the volume of the sphere? A. The volume of the sphere is multiplied by 1/343. B. The
Round 1.8153001 * 10^4 to 6 significant figures
need answers quickly! will give brainlist!! Which region did the Franks invade after crossing the Rhine River? A Germany B Greece C Gaul D Italy
A sled plus passenger with total mass m = 53.1 kg is pulled a distance d = 25.3 m across a horizontal, snow-packed surface for which the coefficient of kinetic
The following information is available for Sage Hill Corporation for the year ended December 31, 2022. Beginning cash balance $43,000 Accounts payable decreas
Help me find the answer
Which of the following is an example of segregation that occurred in spite of the fourteenth amendment?