friends1969 friends1969
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

If 400 g of chocolate sells for $12,
"how much is the cost per kilogram?

Respuesta :

btute
btute btute
  • 04-08-2021

the cost of the chocolate of 1 kg will be 30$

Answer Link

Otras preguntas

what is the estimate of 92 times 68
a bridge is 500m long. A 100m long train crosses it at a speed of 30m/s. Find the time taken by the train to cross it.
Describe the process you would use to find the solution to the problem 3 1/4 1 1/3− . Express your answer numerically and with a graphical representation.
Which statement best illustrates Siddhartha Gautama’s view toward wealth?
What is the simplified form of 3abc/abc, when abc does not equal zero? Explain using the properties of real numbers.
How many times smaller is 0.06 than 0.6
Which of the following best describes Daniel Webster’s views? a. .he disagreed with slavery but supported compromise b. he declared nullification a form of trea
Which area of geographical study focuses on examining landforms, soils, and bodies of water?
What is two added to double a number in algebraic expression
6. Describe the effects of air raids and bombings on London. What did people do?