Kekeangelo2 Kekeangelo2
  • 01-07-2021
  • Mathematics
contestada

Robert paid $4.5 for 3 apples. Find the cost per apple.

Respuesta :

ashish4112119
ashish4112119 ashish4112119
  • 01-07-2021

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

so its

4.5 ÷ 3

which

1.5

Answer Link

Otras preguntas

A mountain bike rider travels 10 miles on the state park bike trail. The graph describes the bike rider's movement along the trail. At what rate did the bike tr
Science 6 7. Which is NOT a heterogeneous mixture? A. Fruit Salad C. Marbles and Pebbles B. Pencils and Pens D. Vinegar 8. Why is a freshly squeezed orange juic
create your OWN TANKA
Why is socialization important in today’s world? Justify your answer by giving suitable examples.
What is the answer to this 5x^2-7x-6
poem on physical education and the importance of participating in physical education?​
Solve for x ……………….?
heyyyyooooo vujhnerugheriughr
please help !! i’m struggling
2 candy bars cost $.98 at this rate how much do 5 candy bars cost? I NEED ASAP