jajsjnwn
jajsjnwn jajsjnwn
  • 05-06-2021
  • Mathematics
contestada

Please answer this for me!!

Please answer this for me class=

Respuesta :

Ant4842
Ant4842 Ant4842
  • 05-06-2021

Answer:

$17.95

Step-by-step explanation:

Subtract 6.15 from 60.00

That gives you 53.85

Now divide that by 3

And you get 17.95

Answer Link
SDCInfinity
SDCInfinity SDCInfinity
  • 05-06-2021

Answer:

$17.95

Step-by-step explanation:

d = number of dog pillows

3d + 6.15 = 60

3d = 53.85

d = 17.95

Therefore, each dog pillow cost $17.95.

Answer Link

Otras preguntas

7th grade math help me plzzz
a line through which 2 poins would be parrelel to a line with a slope of 3/4
Sierra has $40 in her savings account. She deposits $55 a week and never withdrawals money. Zayn has $250 in his savings account. He is able to deposit $20 per
Vocabulary Review Use the terms in the box to complete the sentences. 1. You can share the results of an investigation with others by using a(n) bar graph evide
HELP!! ITS DUE IN 15 MINUTES
what is common between a fish and a chameleon​
What are Domain, Ranges, and Functions?​
is the recipricol of an improper fraction sometimes , always or never a proper fraction?Explain A) sometimes The recipricol of 2/2 is 2/2 which is improper B)
A number y added to 2 is greater than 7.
why were the Philippines portarico guam and cuba desired by the Us in 1900?