zeaganharris7 zeaganharris7
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

ice for the 11.5-ounce package: $3.19 per ounce ice for the 30.6-ounce package: $7.98 per ounce which is the better buy: ​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-06-2021
The 30.6 ounce because it would be less money for more as if you bought 3 11.5 once packages trying to spend less you would end up spending more
Answer Link

Otras preguntas

In which zone are plankton plentiful, providing plenty of food for the fish that live there?
Plz help, thank you!!!
780 miles on a full tank of 16 gallons find the rate of miles
um i need help please and thank you...
Write using only positive exponents. 16x^4z^4/36x-2yz^0
NEED HELP WITH TRIG MUST SHOW FULL WORK PLS
Discuss how the nature of rural settlements affect the type and expanse of agriculture activities in rural area
PLEASE HELP - One of the solutions to the x to the second power -14x + 45 =0 is x=5. What is the other solution? - I think the answer is either 9 or -9!!! Plea
If nothing is known about p, 0.5 can be substituted for p in the sample-size formula for a population proportion. But when this is done, the resulting sample si
Please I Need Help Right Now just for question 1,2,3