andrcrai2746
andrcrai2746 andrcrai2746
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

Do not scam or you get reported

Do not scam or you get reported class=

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 03-06-2021

Answer:

.62 cents per box

Step-by-step explanation:

Take the total cost and divide by the number of boxes to get the unit cost

4.98 / 8

.6225 per box

It states to round to the nearest cent

.62 cents per box

Answer Link
khadija12341234
khadija12341234 khadija12341234
  • 03-06-2021

Answer:

0.62

Step-by-step explanation:

4.98/8=0.6225

Then you round it and you get 0.62

Answer Link

Otras preguntas

What is the value of x?
In which compound is the ratio of metal ions to nonmetal ions 1 to 2 a)calcium oxide b)calcium sulfide c) calcium bromide d) calcium phosphide
The driving force of social change, according to marx, is ________
What was homer plessys defense in the case of plessy vs. Ferguson
Who are tastemakers? why are they important when talking about viral videos?
Which of these nations was not a member of the axis?
This is civics homework
a model airplane can be built to 1/48 of the actual size. suppose a wing of the model airplane is 3/4 ft long. how long is the wing of the full size airplane
expand the expression -7(k-3)
Why did the squire have trouble sleeping in the Canterbury Tales