quickar48 quickar48
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of a Kit-Kat is $0.04 more than the cost of a Snickers. If you buy 4 Kit-Kats and 8 Snickers, the total cost is $12.76. How much does the Snickers cost?

Respuesta :

rmaxius rmaxius
  • 03-06-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

go to the back of the book

Answer Link

Otras preguntas

Central Subs made 27 sandwiches using 12 pounds of turkey. How much turkey was used per sandwich?HELP ME!
An adult blinks about 450 times in 30 min. A 12 year old blinks about 150 times in 15 min. How many more times does an adult blink in 60 min. than a 12 year old
what is 9/25 as a decimal terminating or repeating decimal
how do you use distributive property to find the answer of 75 divided by 3
19-10x+4=4x-5 i dont understand this equation
solve this proportion: 1/c+5=2/3
What country claimed land in the far north of north america?
AngleDFG and angleJKL are complementary angles. M angleDFG =x+5, and m angleJKL=x-9. Find the measure of each angle
Please solve number 27.) -5(3-q) +4 =5q-11
43.586 rounded to the nearest hundredth