greenteisha57 greenteisha57
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

You buy halibut at 28 per pound. One portion of seared halibut requires 6 ounces of halibut. How much dose the halibut for one portion cost?

Respuesta :

gageer2005 gageer2005
  • 03-06-2021

Answer:

4.6

Step-by-step explanation:

yes

Answer Link

Otras preguntas

Diffusion is: the process of a concentrated substance moving into an area of lower concentration. the rate at which oxygen is taken in by the alveoli and used b
a 50 year old is diagnosed with lung cancer. the health history includes a 30-year history of smoking, exposure to air pollution, asbestos, and radiation. what
Molly is painting a model house and needs to know how much paint she will need. She knows the surface area of the prism is 216 square inches and the surface are
What is the wavelength of an electromagnetic wave? a The number of waves that pass a point in a certain amount of time. b The distance a wave can travel through
Briefly explain ONE argument why the Spanish-American War could be considered the beginning of a new era in American foreign policy.
We must not be enemies. Though passion may have strained, it must not break our bonds of affection. The mystic chords of memory, stretching from every battlefie
What are the x-intercepts of this conic section? no x-intercepts (0, −3) and (0, 3) (−5, 0) and (5, 0) (−3, 0) and (3, 0)
Write a story, please
Does this haiku poem (short) make sense to you? Give me suggestions if u want! In the blooming spring (5 syllables) exudes the floral fragrance (7 syllables) li
Si Michel avait pu prendre le train de midi, il ______ à temps pour la réunion ce soir.