briannahowell2797 briannahowell2797
  • 01-06-2021
  • Mathematics
contestada

Find the mean for the amounts: $17,483; $14,983; $13,592; $14,600; $18,540; $14,993

Respuesta :

avamendez5344
avamendez5344 avamendez5344
  • 01-06-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

Ver imagen avamendez5344
Answer Link

Otras preguntas

Deedee Katz, a computer programmer, earns a regular hourly rate of $32.25 and time-and-a-half when she works overtime. In a typical week, she works 40 regular h
Earth's mass is approximately 81 times the mass of the moon. if earth exerts a gravitational force of magnitude f on the moon, the magnitude of the gravitationa
A satellite moves in a circular orbit around the earth at a speed of 6.9 km/s. determine the satellite's altitude above the surface of the earth. assume the ear
The term political culture primarily refers to __________.
add more commas please The meadow which was covered with yellow,blue and white flowers was a beautiful sight.The native grasses were thriving because the whole
Rounded to the nearest whole number, how many electrons are in an atom of zirconium? A. 40 B. 51 C. 91 D. 131
The half-life of phosphorus-32 is 14.30 days. how many milligrams of a 20.00 mg sample of phosphorus-32 will remain after 85.80 days?
the function d(x) represent the distance traveled by a train traveling 80 mph during t hours after 1:00 pm. what does d (5)-d(2) represent?
A package of 8 pens costs $1.09. Milo’s work to find the unit price of the pack is shown below. 8p/$1.09 = ?/$1.00 ? = 8÷$1.09 ?= $7.34 Where did Milo make his
what are the zeros of the fuction f(x)=x2-13x-30