chantell43 chantell43
  • 03-12-2016
  • Mathematics
contestada

a quart of heavy cream cost 2.99 how much would 2 1/2 gallon cost

Respuesta :

isabela7 isabela7
  • 03-12-2016
A gallon of that ice cream would be 10.99, so 2 1/2 would be 20.10.
Answer Link

Otras preguntas

How many dollars are in 3000 pennies
If the reserve ratio is 12.5 percent, then $1,000 of additional reserves can create up to
HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Copy and complete the table on the previous page into a Word document. Title your journal "
When parker started his business, he knew he had to keep costs to a minimum and he worried about taxes. he planned to build and distribute safety goggles for co
The areas at the very front of the cortex _____.
Confirm that f and g are inverses by showing that f(g(x)) = x and g(f(x)) = x. f of x equals eight divided by x and g of x equals eight divided by x
solve 1 over 36 = 6^x-3
Ms. long is a first grade teacher and uses cooperative learning in her classroom. in creating groups of students she will equally distribute high achieving, mod
Please help me asap!
What must you provide in your essay so that readers will understand your message?