VarawofwangelseaJe VarawofwangelseaJe
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

15 oranges were purchased.

Cost per orange: $0.45

c = total cost of oranges

Which equation shows
the total cost of oranges?

Respuesta :

Brik Brik
  • 02-12-2016
c=cost per orange ×no. of oranges purchased
Answer Link

Otras preguntas

How has modern Ethiopian culture been influenced by Axum? Rulers of Ethiopia still go by the title of pharaoh. There are approximately 36 million Ethiopian Chri
A company had the following data: Sales price: $ 60.00 per unit. Variable costs: $ 15.00 per unit. Total Fixed Costs: $ 135,000 How much in dollars must the com
Free Blacks earned the same pay as other immigrant groups. O True O False
Did Biston betularia evolve into a new species?
Henry visits his aunt's house on Jacksonville Beach several times a year. He notices how much sand is between the ocean and the seawall in June. During July, th
What was the name given to the belief that people should should work to make caldo changes that benefit everyone? A.reform B.common good C.suffragist D.m
sentences with the words: - polling place - secret ballot - Electoral college I need help please
If you know spanish can you plz help me on this i cant read in spanish
130% of what is 101 please solve your work.
Help ill give a brainliest