Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

If I pay 89 cents for cream cheese and I brought 8 ounces, how much did I spend on one ounce?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2016
i rounded to 11 cents

Answer Link
LvovKirill
LvovKirill LvovKirill
  • 02-12-2016
89 \ 8 = 11.125
..........................
Answer Link

Otras preguntas

Please help me topic "rational equation and inequitiesA. Solve each rational equations. Determine the restrictions of the variables. ​
Show that the equation 1/60 = 2x+50/x(x+50) is equivalent to x²-70x-3,000 = 0 for all values of x not equal to 0 or -50. Explain each step as you rewrite the or
A 10-year-old client with asthma is prescribed 2 mg of albuterol syrup four times per day. the syrup is available as a formulation of 2 mg/5 ml. how many millil
who will file a private title suit for legally registered title to a property?
Can I have free vbucks in Fortnit?
What can you conclude about the connection between the jacquard loom and babbage pls help i will give brainly and lovelace's ideas? a. instead of each hole in a
Find the slope of the line that passes through (7,2) and (9,5)
a racing car has a mass of 1910 kg. the acceleration of gravity is 9.8 m/s 2 . what is its kinetic energy if it has a speed of 109 km/h? answer in units of j
if a student analyzes the sounds and syllables in a word, it is easier for the student to store the word in semantic memory. A. True B. False
If a person is involved in an incident at a medical facility, where should a report be filed? 1) the police department 2) the National Institute of Health 3) PS