abymurillos93
abymurillos93 abymurillos93
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

Lenore pays $10.08 for 3.2 pounds of flour. What is the price per pound of the flour?

Respuesta :

kavehpour61 kavehpour61
  • 05-05-2021

Answer:

3.15

Step-by-step explanation:

10.08 / 3.2 = 3.15

Answer Link

Otras preguntas

At summer camp the ratio of boys to girls was 7:2 If there were 21 boys how many girls were there?
what integer does the square root of 18 lie between
Factoring Trinomals (a=1)b^2 + 8b + 7
What is 0.003is 1/10 of
find a whole number x in x/113 so that the ratio is a good estimate for pi
what is 206.047 in word and expanded form?
how how many 25s are in 300
Round 681,542 to the nearest hundred thousand
Solve each inequality, justifying each step you use x-5<35
What is the greatest common factor of 142 and 148