keylizavala234567 keylizavala234567
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

(Algebra 2) help me please:( no links I will report please help me out )!!!

Algebra 2 help me please no links I will report please help me out class=

Respuesta :

janiyahcurbelo29
janiyahcurbelo29 janiyahcurbelo29
  • 15-12-2021

Answer:

The answer should be $57000(1.025)²⁰ = $93,401

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which is the better buy? A. 2-gallon container of laundry detergent for $21.76 B. 12-cup container of laundry detergent for $7.20
Am i right? 1. Which of the following highways have similar features? (1 point) freeways, expressways, interstate highways freeways, U.S. routes, state highways
simplify the the problem 2x^2-4x-390=0 ​
Plz help me out will mark as brainliest!!! Don’t copy anybody else’s answer 40 points
someone, please help me with this question! thank you
Made of a lipid bilayer (BLANK) is responsible for allowing the movement of the substances and the water inside and outside of the cell. A) cell wall B) plasma
Write the value of the expression.4^5/4^5A. 1B. 4c. 5d.0​I think it's either A or D
3 tons of bark cost $15,540.00. What is the price per pound ?
Solve this gear problem. Gear 1 = 30 teeth Speed, gear 1 = 150 r.p.m. Speed, gear 2 = 50 r.p.m. Teeth, gear 2 = ?
A 2-pound bottle of barbecue sauce costs $22.40. What is the price per ounce