addie0208
addie0208 addie0208
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

Mariah paid $5.00 for a dozen bagels. About how much
does one
bagel cost?

What equation would you use to find the solution?

Respuesta :

tiffanytiffany301
tiffanytiffany301 tiffanytiffany301
  • 04-05-2021

Answer:

$2.40 a peice for one bagel

Answer Link

Otras preguntas

How do you write 240,000 in scientific notation? x 10 ling
How many ships does Odysseus bring with him to Troy?
Figure 3 2n + 10 140 4n -40 80 2n 3n - 20 I need help
Which thinker is credited with establishing the basic principles of physics, including natural laws that govern gravity and motion?
Compare the importance of nature from the ancient to the modern era.​
Describe the Inauguration process (describe it in your own words please. This is urgent!)
what is the product of 1 2/3 and -3 1/2?
Help me please!!! I will mark as BRAINLIEST whoever answers the best!!!....​
Can someone please help me with this im stuck :( would really appreciate it!
What does Mildred do while Guy is at work? What does she consider fun? she articulate when asked about it? Explain. What does she want?