didiguchibuikem
didiguchibuikem didiguchibuikem
  • 03-05-2021
  • Mathematics
contestada

Four ingredients costing $320 per kg $240 per kg $160 per kg and $85 kg are mixed so that air masses are in the ratio 4:1:3:2. calculate the average cost per kg of the mixture​

Respuesta :

25camronheardboyd
25camronheardboyd 25camronheardboyd
  • 03-05-2021

Answer:

2160

Step-by-step explanation:

Answer Link
zkh453560 zkh453560
  • 03-05-2021

Answer:

2160

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the formula for Slope-Intercept Form of the Line
The belief that the U.S. should extend all the way to the Pacific Ocean because it was God's will Spoils system Harriet Tubman Manifest Destiny Dawes Act
Which two U.S. presidents were impeached?
power set of {e,f,m,n,o}
Calculate the number of oxygen atoms in 2.00 moles of Mn2O7
The 15th Amendment, which granted African Americans the right to vote, was passed on which date?
Please, look at the photo and give the ansver.
Which geological features did Sally Ride observe from orbit?
The acceleration of the gravity Moon is equal to one-sixth of Earth's gravitational acceleration times. if an astronaut has a mass of 60 kg, what is the mass an
Which two U.S. presidents were impeached?