fdonaldss fdonaldss
  • 01-12-2016
  • English
contestada

chin bought 12 pounds of apples for $6 use the ratio table to find the cost of bying 3 pounds of appels

Respuesta :

nerdvodka
nerdvodka nerdvodka
  • 01-12-2016
Not sure why this is in the English section, but the answer is 1.50.
Answer Link

Otras preguntas

Chemical substances that organism require to live
Which war was like the Vietnam War for the Soviet Union? A. Sino-Soviet War B. Soviet-Japanese Border War C. Hungarian Revolution D. Soviet-Afghan War
Why did many people think that John Brown was crazy and Why do you think people’s opinion of him has changed over time? (Please Help :(
Find the answer to the problem. *Plz ignore the numbers on the top!*
HELP A BROTHER OUT THIS IS FOR SUMMER SCHOOL Which statement best describes the moon’s motion around the Earth? A)The moon completes one spin on its axis in a s
The earth has a diameter of 7926.41 miles. What is the circumference of the earth?
What is the order of magnitude of the number 899,432?
WILL GIVE  BRAINLIESTThe process of surveying is used by computer mapmakers to convert information into computer language. True or False
Identify the figurative language and define it. My jaw fell to the floor when j heard his secret
If u(x)=-2x^2 + 3 and v(x)=1/x, what is the range of (u*v)(x)?