Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

one package of strawberries costs $4.50 how many will 3 packages cost?


if you can please show your work:)

Respuesta :

xXSushiXx
xXSushiXx xXSushiXx
  • 02-04-2021

I think you have to multiply them to get the answer $13.5

Answer Link

Otras preguntas

CAN SOMEONE PLS HELP I NEED ANSWERS TO PASS THIS CLASS
Find the 6th term of the geometric sequence represented below. 3. 1, 0.5, 0.25, ...
What is the best way to increase predators of pests? A. increase habitat B. increase pest populations C. decrease pollution D. decrease variety of crops
Integrate Sin(3x)Cos(3x) dx
r agtfhhhdfggggggggggggggggddddddddg
25. The cerebellum is responsible for muscle coordination, balance, posture, and muscle tone. Group of answer choices True False
please can someone answer this Can you think of a time where someone assumed something about you because they thought you identified in a particular way?
What data did the purification stage produce? How did this data help identify the transforming substance? (SAVAAS Chapter 11.1 Identifying the Substance of the
1) What is the approximate percentage of Earth's history during which humans have existed, compared to the age of Earth? A) 0.04% B) 1.79% C) 4.65% D) 8.32
A 30 ft ladder is leaning against a wall making a 48 angle with the ground. Approximately how far from the wall is the base of the ladder?