Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost? can somone help me do this step by step?!:)))

Respuesta :

valeriemoise8
valeriemoise8 valeriemoise8
  • 02-04-2021

Answer:

14

Step-by-step explanation:

Answer Link
mjhoana502
mjhoana502 mjhoana502
  • 02-04-2021
Answer : 14 Explanation: multiply $2x7=14
Answer Link

Otras preguntas

what are hills and mountain​
4(1-x)+2x=-3(x+1 solve for x
NEED HELP WITH I, J, K, and L DUE TOMORROW
I will give you BRAINLIEST POINTS. Which critical vocabulary word goes with flowering? Why?
Which expression is equivalent to 3(5 + 4)? 0 15 + 12 0 15 + 4 18+7 08 + 4​
An author uses ______ Meaning to make a sentence more dramatic or impactful A. Analogy B. Figurative C. Technical D.context E. Connotative
How many people from Washington lost their lives fighting in World War II? A:6,200 B:25,000 C:200,200 D:400,000
why did russia stop fighting before the war was over
HELP ITS TIMED PLEASE IM BEGGING YOU
help please !!!! i need to find the slope and write it into y=mx+b