Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost?

Respuesta :

cheshirecat23
cheshirecat23 cheshirecat23
  • 02-04-2021

Answer:

14 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Stefan has 38 t shirts. He gave 3 to each of his friends. Now he only has 2 t shirts. How many friends does he have?
The main function of organelles is
an eco friendly hotel is under construction. Which strategies will help hotel management reach its goal of being eco friendly
What were the reform measures China tried to adopt? Where they successful?
A weak acid with a Ka of 4.0 x 10-4 is mixed with its sodium salt to form a solution that contains twice as many moles of the sodium salt than of the weak acid.
Please help and explain ANSWER ASAP!!!!
Although cities encourage carpooling to reduce traffic congestion, most vehicles carry only one person. For example, 64% of vehicles on the roads are occupied b
Which coordinate plane shows the graph 3x+y>9
Identify and describe the evidence that supports the idea that Neandertals were not the ancestor of Cro-Magnon people.
_____ is a stage of vertical integration that occurs when a company transforms a product from one stage to the next so that it has more worth to the next compan