Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Three bulbs of garlic cost $8. how many would 12 bulbs cost?

Respuesta :

millekriste millekriste
  • 02-04-2021

Answer:

$32

Step-by-step explanation:

3 bulbs of garlic = $8.

12 / 3 = 4. 4 x $8 = $32.

Answer Link
456192
456192 456192
  • 02-04-2021

Answer:

96 Dollars

Step-by-step explanation:

Hope this helps. =)

Answer Link

Otras preguntas

Should I study to become an accountant or radiologist? I'm interested in both. Can't decide. Obviously a radiologist would be paid more, however an accountant w
The ink of scholars is more precious than the blood of martyrs. Who is the source of this quote? Muhammed Ibn al–Haytham Al–Zahrawi Rumi
Who was the first man on the sun?
Marx expressed many revolutionary ideas in his Communist Manifesto and Das Kapital. Mark the statement if it was Marx's idea. A. the wealth of a society should
last year , Katrynas weekly salary was $785.62. This year she got a 3% raise. what is her new weekly salary?
There was a ray of hope for the prisoner means?
In 1914, the official U.S. position concerning the war in Europe was _____________________.
In 1914, the official U.S. position concerning the war in Europe was _____________________.
The United States was part of the conflict in Bosnia during Clinton’s presidency. As a result of international involvement, Bosnia’s ethnic relations grew worse
There was a ray of hope for the prisoner means?