jtgallo jtgallo
  • 01-04-2021
  • Mathematics
contestada

Each gallon of gas costs $3.50.

Respuesta :

kenarmstrong06
kenarmstrong06 kenarmstrong06
  • 01-04-2021

Answer:

I need to know how many gallons you have.

Step-by-step explanation:

You should multiply the amount by how many gallons.

Answer Link
truthcavanaugh
truthcavanaugh truthcavanaugh
  • 01-04-2021

Answer:

whats the question

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

hiro has 5 kilograms of potatoes and 2 kilograms of onions
Seed leaves are called _____. cotyledons endosperm sepals tendrils
You and your friend are selling raffle tickets for a new laptop. You sell 15 more tickets than your friend sells. Together, you and your friend sell 58 tickets
Which of the following is not a primary source?
Design an Experiment Design an experiment to determine whether the pink flowers of petunia plants result from incomplete dominance
What is genocide, as practiced by the Nazis? a. the deliberate extermination of a specific group of people b. the broadcasting of anti-Semitic ideas c. the ab
The language used by the author in a story is called
The capillaries are the smallest and most ________ of the blood vessels A. Expansive B. Diverse C. Powerful D. Numerous
Throughout their military history, Russians have used ________________ to their advantage. a. the weather b. mountains c. rivers d. Siberia
Buying yourself time is a drug-resisting strategy that involves __________. a. finding a place to think b. finding a place where your feel safe c. finding a