BhaddieNeedsHelp BhaddieNeedsHelp
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

25 Points!!. $1.60 for 8 oz, (cheese)
What’s the unit price?

Respuesta :

jazzywazzy1804
jazzywazzy1804 jazzywazzy1804
  • 04-03-2021
The unit price is $0.20 per ounce or $3.20 per pound.
Answer Link

Otras preguntas

Solve for the indicated variable 4c=d for c
__________________ kills many disease-causing bacteria that may have been ingested. A. Pepsin B. Bile C. Gastrin D. Hydrochloric acid
Which is an implied or indirect reference found in literature? A. a point of view B. a themeC. an allusionD. a symbol
How was England's hold on the colonies weakened between 1700 and 1775? What role did colonial assemblies play in this weakening?
what caused the renewal of interest in the classical civilizations of greece and rome
How did revolutionary thinkers ideas change the perception of independence
Which of the following excerpts from F. Scott Fitzgerald's "Winter Dreams" exemplifies Dexter's disillusionment with love? a.He loved her, and he would love her
Even though Reaganomics worked for the most part, what two things caused the Federal deficit to soar? bailing out savings and loan companies too many people una
Democratization describes a process through which a country's citizens gain greater access to and participation in government a measurement of the efficiency an
what is the importance of prehistory