frankscm310
frankscm310 frankscm310
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

1. Four muffins cost $12. Which model shows how to find the cost per muffin?​

1 Four muffins cost 12 Which model shows how to find the cost per muffin class=

Respuesta :

xxsunshine2008xx
xxsunshine2008xx xxsunshine2008xx
  • 03-03-2021

Answer:

C.

Step-by-step explanation:

This is your answer because on the "dollars" row, there are 12 squares, just like there are $12 and on "muffins" there are four squares just like there are 4 muffins.

Answer Link

Otras preguntas

Choose a civilization that you would like to investigate: ancient China or ancient India. Write down the name of the civilization you selected.
please help fr i don’t understand this
Which quality should you look for in a person of influence who will be the topic of an essay? O The person should create controversy. O The person should be on
can someone help me plz ​
What is 10x-5y+2x-3y=
What does the underlined word mean in the following sentence? Tania (se prépare) avant d'aller à l'école. O to shave O to comb one's hair O to get ready O to pu
Directions: 1. Choose four of Admiral McRaven's key points that you think relate directly to the mission Edward Byers and Nicholas Checque were sent on to rescu
on a certain hot​ summer's day, people used the public swimming pool. The daily prices are 1.50 for children and 2.25 for adults. The receipts for admission tot
You NEVER distribute a coefficient of an absolute value. True or False?
PLZZ NEED HELP WITH THIS